Mistenkte dyse nr 1 da motoren går noe ujevnt mellom 1100-1500 o/m, samt at den soter(sort røyk) på ca 2600 o/m---> ved belastning i bakker. Eneste feilkode avlest på Nardo bil var 12 30. Datasystemet deres var nede da jeg var der, så de kunne ikke hjelpe meg mere..
Har montert nye dysespisser og luftfilter. Mulig tenninga må justeres, men er det vanlig? ledningsbrudd/ kontaktfeil er sikkert et alternativ, men rimelig håpløst å finne?
Rimelig håpløst å få hjelp på Nardo bil ja, skulle hatt en scanner selv..
Så lenge du ikke har vært av med/flyttet på dieselpumpa, så skal ikke justering der være nødvendig. Men pumpa justerer litt av tidspunktet selv.
Feil på veiv-sensoren gir kode P0725, sensoren sitter helt i bakkant på passasjer side, må demontere varmeskjold over turbo og flytte litt på varmeapp.slangene.
Feil på dyse nr.1 gir kode P1201.
I verste fall så kan det være feil på solenoiden/printplata som sitter i dieselpumpa
