Så langt jeg har sjekket så finnes det ikke så mange kopier, dvs biler som likner på en Jeep, men som ikke har noe med Jeep å gjøre. De fleste "kopiene" har nemlig kommet til med god hjelp fra fabrikken i Toledo.
Selv om vi Jeep entusiaster gjerne skulle ønske at det var slik, så stemmer det ikke at Jeep'en er bygget av en samling med entusiaster borti USA. Jeep er bygget for å tjene penger og alle måter å tjene mere penger på har/blir forsøkt. Jeep er et stert varemerke som virkelig kan skuffe inn $$$. Det bør vi vel også forholde oss til? CJ5 ble f.eks. laget i hele 30 land i forskjellige utgaver. Mahindra, Willco, VIASA, Hotchkiss, Rural Willys, IKA og hva de nå heter alle sammen, er lokaltilpassede versjoner av US modeller som er laget på lisens/i samarbeide med Jeepfabrikken.
Hadde vært gøy om noen i styret ville ta en oppgang på dette og avgjøre hva som er Jeep og hva som da kan være med i JCN. Problemet i dag er sikkert ikke stort, men før eller siden er det sikkert noen som importerer ett eller annet rart og som gjerne vil være med i JCN, slik som et par Korando entusiaster har fått føle. Noen er jo veldig fundamentalistiske på dette her, bilen skal være bygget i Toledo for å være Jeep, mens andre er kanskje mere åpne for "de uekte barna"?