I kveld har jeg sett litt på problemet til Holmis.
SFOOR vil at TÜV Automotive GMBH bekrefter at denne teststasjonen (RTC) i Munchen er akkreditert til å gjøre testene de har gjort.
SFOOR ser ut til å ha misforstått og tror at RTC (Reifen/Räder test center) er et datterselskap av TÜV Automotive, RTC er kun en avdelingsadresse. De mener da at dette testsenteret ikke står på Eu sin liste av akkrediterte stasjoner. Men det gjør nå forsåvidt ikke TÜV Automotive heller

Testen er gjort i 2001, og TÜV ser ut til å være reorganisert etter det.
TÜV Automotive heter nå TÜV SÜD Automotive og ligger under TÜV SÜD.
TÜV SÜD Automotive står på EU sin liste over godkjente laboratorium og ser for meg ut til å inneha godkjenninger til å vudere det meste innen bil.
http://ec.europa.eu/enterprise/sectors/automotive/approval-authorities-technical-services/technical-services/index_en.htmEtter listen er det bare 4 akkrediterte TÜV selskaper. Det virker på meg som at listen eller akkrediteringen er laget for moderselskapene, som igjen tar ansvar for sine underavdelinger. Det er urimelig av SFOOR å overlate til brukerne å finne ut hvordan organiseringen av TÜV fungerer. De er isåfall i overkant mistenksomme. Når en test er utført av en underavdeling til at akkreditert selskap er det veldig sansynlig at de holder seg innenfor sine godkjenninger. TÜV rissikerer ikke sitt rykte eller godkjenninger på å la feil avdeling foreta tester. Det ville være meningsløst.. Kan jo likegodt la rett avdeling utføre testen, da.. De mangler ikke akkurat kompetanse..
På TÜV SÜD sin hjemmeside ligger TÜV SÜD Automotive med samme gateadresse som er brukt i testene fra 2001. Jeg mener dette langt på vei beviser at firmaet som lagde TÜV-dokumentene i 2001 er identisk med det selskapet som i dag står på Eu sin liste over godkjente firmaer. For å være helt sikker har jeg sendt TÜV SÜD en mail.
http://www.tuev-sued.de/tuev_sued_konzern/standorte/europa/deutschland/muenchen/tuev_sued_automotive_gmbh?dtree=1