Skrevet av Emne: Greie på automatgir..  (Lest 1080 ganger)

0 medlemmer og 1 gjest leser dette emnet.

Utlogget provib@gmail.com

  • 360 CID
  • ***
  • Innlegg: 370
  • TJ`n min pr. høst 07
Greie på automatgir..
« på: Ma.,28,Mars,2011,19,02 »
Noen som kan anbefale noen som har skikkelig greie på automatgir og samtidig ikke flår deg?

En det går ann å ringe når man sitter i kjærra og skal prøve seg frem og kan overhale kassa om nødvendig.
Bør være på østlandet.

I dette tilfelle en er det snakk om en 32rh i en 97 tj Sahara som ble tatt ut av bilen for nesten 3 1/2 år siden, rengjodt utvendig, tømt for all olje, skiftet filter montert på plass igjen og ny olje fylt på (ja jeg har riktig olje).

Har bare såvidt fått testet den på gårdsplassen men noen ganger virker det som om den ikke går i gir selv om jeg setter den i gir. Så prøver jeg igjen og da er den plutselig der.
Må kanskje gå seg till litt? eller justeres på no måte? hele bilen har vært fra hverandre så kanskje hjernen må få tid til å lære seg ting på nytt??  Ikke vet jeg men motoren maler som en katt men vakumtingene er ikke helt på plass enda..  Takker for alle svar:-)
« Siste redigering: Ma.,28,Mars,2011,19,05 av provib@gmail.com »
Kunsten å skru er å tørre å ta ting fra hverandre uten å være redd for å ikke få det sammen igjen. Kast aldrig en gammel del før den nye er på plass:-)