Det er mye sensorer og foruten det er det et vakkum system som skal være tett.
1 gang jeg hadde problemet:
... var at den sugde falsk luft inn med bensin. Dette var gummi slangen som kommer nedunder manifoil og går opp til innkobling på innsugs rail.
2 gang:
Var det O2 sensoren nedstrøms Cat. (Det er 2 sensorer som måler avgassen og beregner forskjellen mellom disse for å justere på bensin/luft blanding...men fikk vite at det ikke er sikkert de kan utløse dårlig gange og ekstrem forbruk på drivstoff). Vel O2 sensor ble som nevnt byttet...Det hjalp ikke det spor.
Så ble sensor for ventil spjeld i inntaket byttet. Nope. ...så ble spjeld step motor byttet(IAC...ser du har byttet denne. Vær obs på at du må rense inne i setet der stempelet skal inn. Står den i bypass mode er det 2000 omdr. fast og innsuget høres ut som en jet-motor)...Men...Nope det var ikke denne heller.
Så ble Crank shaft sensor byttet...(det var en på Naxja medlem som bedyret at han hadde opplevd akkurat dette og etter dette bytte var det OK)..= Nope i mitt tilfelle.
Tenning: Byttet rotor og Coil =Nope.
Da orket jeg ikke mer og det hele var blitt tragisk dyrt i tid og deler. Kapitulerte og fikk bilen på verksted. 10 min etter var det Temp sensoren som var identifisert som synderen.
Nåja...logikken er klar den, bare det at jeg ikke fant det ut selv i tide. Symptomene er helt lik dine Åge, Jeg hadde i tillegg på slutten problemer med at den dauet hen i tide og utide(skjedde kun på varm motor). Du kan kanskje bestille deg en ny termostat i tillegg. Sikkert lurt å bytte slikt litt i samme rennet. www. rockauto.com har det du trenger(husk pakning).