www.jeepclubnorway.no
Kjøp - Salg - Byttes => Finn, Autodb, ebay, etc. => Emne startet av: CJ-7 på To.,29,Juli,2010,13,34
-
Mange Mutter til salg
http://www.milweb.net/webverts/50460/
(http://www.milweb.net/webverts/50460/a.jpg)
-
Men MUTT er vel ikke en Jeep vel :-X
-
visste ikke at vi var et forum for FORD ?
-
Nå er det jo ikke bare Ford som har produsert MUTT da ;)
Om jeg husker riktig fantes en klausul etter 2. verdens krig om at fremtidige Jeep kontrakter skulle deles mellom Willys og Ford. (Frank?)
Selv om Ford ble tildelt en kontrakt (1951) på å utvikle en ny 1/4 ton 4x4 (For å erstatte Jeep modellene M38 og M38A1) ble modellen utviklet under veiledning av US Army's Ordnance Truck Automotive Command, og det var disse som stod som eier av modellen.
De første modellene (M151) hadde store problemer med hjulstillingen, og de var overstyrte og uforutsigbare i dumper og svinger.
Vognene ble produsert fra 1959 og helt til 1982. Willys Motor Company (senere Kaiser Jeep fra 1963) kom inn i produksjonen i 1962 med modellen M151A2. Senere fikk også AM General kontrakter men det er vet jeg ikke helt når var...
Tror ingen i klubben ler av deg om du kommer på treff med en av disse ;)
(http://www.olive-drab.com/images/id_m825rr_700_02.jpg)
(http://www.olive-drab.com/images/id_m151_tow_full.jpg)
Eierforholdet til Jeep blir etter mitt syn også det samme som for modellene M35A2 og M715 som også var eid av amerikanske myndigheter men produsert av Kaiser Jeep Corp.
(http://www.vintagemilitarytrucks.com/M35A2_M715_Kaiser_Jeep_John_Colwell_Waxahachie_Texas_2005.jpg)
-
......og så var diskusjonen i gang igjen...... Da slenger vi like godt på M6 lastebilene, Kaiser sine flymotorer, Mahindra, Koreando, Willys do Brasil, Mitsubishi og alle andre som har en eller annen forbindelse til Jeep ;D
Kjør debatt!!!
-
(http://www.jerner.no/jeep/popcorn-1.gif)
-
......og så var diskusjonen i gang igjen...... Da slenger vi like godt på M6 lastebilene, Kaiser sine flymotorer, Mahindra, Koreando, Willys do Brasil, Mitsubishi og alle andre som har en eller annen forbindelse til Jeep ;D
Kjør debatt!!!
Hehe...
Nå har ikke Jeep laget M6. Men M35A1 har Jeep produsert. Og de vognene som det står Jeep på er vel Jeep? Jeg har selv kjørt MUTT der det stod produsert av Kaiser Jeep Corp. på bilens id. plate. Er ikke det en Jeep da?
Jeep er produsert rundt halve verden etter USA sitt ønske. Og de bilene som er merket Jeep eller Willys er Jeep? Ingen andre. (Med untak av 1940-1945)
Willys Brasil; Ja de vognene det står Willys eller Jeep i er vel Jeep? Denne fabrikken var eiet av Willys. (Senere solgt til Ford)
Mitsubishi laget biler for Jeep. De vognene det står Willys eller Jeep på er vel Jeep?
Marindra? Nei det er en kopi
Korando? Nei det er en kopi