www.jeepclubnorway.no
Modeller => ZJ, WJ => Emne startet av: StatiC på Sø., 1,November,2009,22,25
-
Driver å sjekker litt på deler i stattane. Og ser at det er snakk om noe som kalles "Up Country Suspension". Hva menes med dette? Varebil på godt norsk kanskje???
-
nei lengre fjæringsvei
-
Da regner jeg med at dette ikke er aktuellt for WJ'n min...
-
her står alt om dette http://www.wjjeeps.com/upcountry.htm
-
nei lengre fjæringsvei
Lengre fjæringsvei, litt lengre fjærer, bukbeskyttelse, annen dekk dimensjon osv.
JEg har gått i den trua at om man kun velger UC (up country) fjærer og dempere, uten all beskyttelsen, ekstra tauekroker osv, så vil man få enda mer heving enn det står dokumentert. Tror det står noe om at man får i underkant av 1" eller noe med UC fjærer. Og tar man bort 20 - 40 kg med bukbeskyttelse så kanskje man får noen mm mer.
Det jeg har fundert på er at dette er jo originale fjærer og dempere, levert av Jeep, altså, må dette godkjennes av BT. Dette betyr at man da kan få godkjent bortimot 1" løft med UC fjærer og dempere, og fremdeles ha en original bil ;D