www.jeepclubnorway.no
Modeller => TJ => Emne startet av: larstore på Fr.,25,September,2009,11,40
-
Skal legge om til 31x10.5 15 på TJ, og lurer i den sammenheng på om dette vil passe på bakluka uten å kræsje med bakfanger eller bremselys? Bilen er helt standard ellers.
LT
-
Det går nok bra.
-
Det gikk bra ved å fjerne "gummistopperene" som var der fra før.. regner ikkje med at dette er vesentilig? :)
-
Det som derimot ER vesentlig er at du ødelegger bakluka di med ett større dekk hengende bak.
En del TJ'er idag som allerede sliter med trege bakdører, og de har til og med original dimensjon hengende bak.
Noe skyldes nok dårlig smøring og salt ifra vinterhalvåret også, så mulig du kan motvirke dette noe ved å smøre regelmessig.
-
Har kjørt mye med 8" felg og 32" på orginal holder, går helt fint med støttegummiene på om du legger i mellom noen skiver på boltene så du flytter felgen ut fra bakdøra. Går også fint med 33" med 1" bodylift. Og som det blir sagt over, svakheten med bakdøra består nok mest i mangelfull smøring. Det er nok av de oversize tirecarrier greiene som er jalla også.