www.jeepclubnorway.no
Modeller => CJ => Emne startet av: sten_morten på To.,17,Juli,2008,23,55
-
Noen som vet hvilken type bolter som går opp i ramma og som holder fjærfestene fremme på CJ-7?
Jeg har flyttet min framaksel fremover og bruker derfor ikke de orginale fjærfestepunktene i ramma. Men jeg driver endelig å somler meg til å feste støttebraken for styresnekka. Denne skal sitte opp i ramma på høyre side.
(http://www.4wd.com/aux_incl/images.ashx?i=CE9037-OL.jpg&partNo=OAI&w=380)
De boltene jeg har i ramma mi er grovgjenga tommebolter. Det som er rart er at boltene ser ut som de er kon?? Hvorfor det? Er det riktig?
De har ikke like gjenger som boltene som fulgte med i settet det er bilde av over.
Noen som har råd om hviken bolter som er de rette?
-
3/8 UNC på min iallefall..
-
Takk
Men er det riktig at den skal være kon?
-
Nei..
Det er ikke bare det at du blir lurt av at der er to lag med plater?
-
7/16 UNC var det som passet til slutt. Orginalbolten er vist kon og skal være det. Fordi det vistnok letter monteringen når to plater skal skrus opp i rammen.
-
Har akkurat montert et helt likt støttestag - fra 4 wheel parts wholesalers. De boltene jeg brukte er av samme dimensjon som de som fester "sjakkel-holderne" til ramma. Det er innsveisa muttere i ramma som passer akkurat til støttestaget. Good Luck. Hilsen Bjørn