www.jeepclubnorway.no
Modeller => ZJ, WJ => Emne startet av: mopedman på Lø.,23,August,2014,17,41
-
Hei!
Har en WJ 3,1TD 2000mod med defekt setevarme i rygg/pute.
Passasjervarme funker fint, men førersiden er kald.
Har lys i bryteren på high, men ikke i low!?
Har målt bryter ifølge servicemanual, OK. 55ofm-off/1400ohm-low/380ohm-high.
Har målt litt på ledninger under/bak sete og finner kun 5v.
Har tatt av fronten av puten og sjekket for brente ledninger, men fant ingen svimerker.
Er det andre plasser det kan bli dårlig kontakt?
Ser på forum at det er en svakhet men ingen god forklaring på hvor..(kun på de med varmetråder)
Noen tips til måling? Er det vanlig å bytte powerseatmodul?
Takker for svar!
-
Jeg har en 2001 WJ og der ga begge varmesetene opp. Et brudd var synlig (brent), det andre var "usynlig" Jeg stakk nåler inn i ledningen og ohmet, seksjon for seksjon. Reparerte begge setene, men neste vinter var det det samme. Kjøpte to nye seteelementer fra USA og etter det funker de. Ledningene i de originale elementene er tynne og av dårlig kvalitet.
-
Har sett litt på ebay.
Men det enkleste er vell kansje å stikke innom http://biltema.no/no/Bil---MC/Bil-tilbehor/Styling/Bilsetetrekk/Varmesete-39703/ (http://biltema.no/no/Bil---MC/Bil-tilbehor/Styling/Bilsetetrekk/Varmesete-39703/)
Eller http://biltema.no/no/Bil---MC/Bil-tilbehor/Styling/Bilsetetrekk/Varmesete-2-stk-39702/ (http://biltema.no/no/Bil---MC/Bil-tilbehor/Styling/Bilsetetrekk/Varmesete-2-stk-39702/)
Rimligste løsning? http://biltema.no/no/Bil---MC/Bil-tilbehor/Styling/Bilsetetrekk/Varmesete-12-V-39763/ (http://biltema.no/no/Bil---MC/Bil-tilbehor/Styling/Bilsetetrekk/Varmesete-12-V-39763/)
Når jeg demonterte trekket så skjønnte jeg at ledningene, skjøtene og koblingene er utsatt.
Er jo som et ormebol!